„NA ZÁVODY JEZDÍM NEJRADĚJI VLAKEM''

17.08.2017 21:20

 „NA ZÁVODY JEZDÍM NEJRADĚJI VLAKEM''

Patří k největším českým překvapením této triatlonové sezony. Šestnáctiletý Radim Grebík, student Masarykova gymnázia ve Vsetíně v této sezóně výkonnostně vylétl a kde na domácích závodech v triatlonu startuje, bere pódiové místo.

Radimova sportovní minulost je velice pestrá. Závodně plave, věnuje se i orientačnímu běhu a letos poprvé okusil v Karviné aquatlon a za měsíc na to bral na mistrovství republiky zlato.

A jakou má Radim na takové závody taktiku?

  „Hlavně nic nepodcenit a na závod se dobře připravit. Případné nedostatky ve výbavě mě rozhodí nejvíce. Jinak se snažím si každý závod užít na maximum a to včetně cesty, kterou nejraději absolvuju vlakem. Po závodě je to ta nejlepší regenerace! :-)“ (Jen na doplnění autor článku uvádí, že Radimovým největší hobby jsou vlaky a železnice).

A pohádka pokračuje ...

 „Jo, jde mi to a jsem za to rád. Přisuzuji to především své sportovní minulosti, která, ač nevědomky směřovala k triatlonu. V bazénu jsem býval každý den, na kole všude kam jsem potřeboval a běhat s mapou jsem začal sice nedávno, ale běžecky mi to dalo hodně. Zkušeností moc nemám, takže v Litvě na dorosteneckém ME to nebylo stoprocentní. Vynahradil jsem si to na EP v Táboře 13. místem.

A co sportovní budoucnost?

 „Nerad si dávám nějaké cíle. Jak to půjde,  tak to půjde. Teď jsem teprve v začátcích, které nejsou v triatlonu vůbec jednoduché. Jsem proto rád, že mi zlínský TITAN sport club a také klubový trenér v začátcích hodně pomáhá. Velký dík patří i reprezentačnímu trenérovi, od kterého se hodně učím. No, a že triatlon zasahuje i domácí rozpočet, to je jasné a tak jsem vděčný i za tuto podporu!“ Dodává Radim.

Že je klíčové podchytit talenty co nejdříve, není žádná novinka. Radim tyto ambice má a věřme, že v triatlonu nezapadne a že třeba někdy v budoucnu může závodit na těch skutečně velkých mezinárodních závodech, kde bude úspěšně reprezentovat nejen triatlon, ale i naši zemi.

Ať se tedy Radimovi i nadále, a to nejen v triatlonu, daří

Milan Kulman

koordinátor mládeže ČTA


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


                     


       O nás

Česka triatlonová asociace

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing