Deštivá Yokohama rozdělovala další body do pořadí Mistrovství Světa.

14.05.2017 19:53

Japonská Yokohama tuto sobotu  přivítala třetí díl letošního seriálu závodů Mistrovství Světa WTS.

Bohužel, přivítání to nebylo moc vřelé, neboť oba hlavní závody provázelo velmi nepříjemné deštivé počasí. To bylo ve výsledku i příčinou řady pádů v cyklistické části závodu. Mokré a kluzké silnice městského okruhu "políbila" celá řada závodníků a závodnic, pádu se při své první letošní účasti v závodě WTS nevyhnul ani Jonathan Brownlee.

V ženském závodě se třetího vítězství v řadě nedočkala Andrea Hewitt, která již po plavání ztrácela na čelo závodu téměř minutu, v cyklistice k tomu přidala druhou a bylo jasné, že na stupně vítězů se tentokrát neprobojuje. Nakonec skončila 23., devět míst za naší Vendulou Frintovou. Ta na tom bohužel po plavání byla podobně jako její novozélandská soupeřka, tedy poměrně daleko za čelem závodu, ale kvalitnější běh jí umožnil nahlédnout do první patnáctky závodnic. Z přesvědčivého vítězství se radovala loňská vítězka Mistrovství Světa Flora Duffy z Bermud, před Američankami Katie Zaferes a Kirsten Kasper. Pro kterou to bylo první pódium v závodě MS!

Svých prvních bodů se letos dočkala i Petra Kuříková za 32.místo, ale především za dokončení v časovém limitu pro přidělení bodů. V Abu Dhabi byla dokonce 26., ale velký odstup za vítězkou ji o body připravil.

Velkou smůlu měl v tomto směru další a poslední český reprezentant, Jan Čelůstka. Do cíle doběhl na 37.místě, ale podobně jako v Abu Dhabi až po časovém limitu pro přidělení bodů. Tentokrát ho od prvních bodů dělilo pouhých 9 sekund!

Tím, kdo ho o body připravil, byl španěl Mario Mola, který o osm sekund porazil svého týmového kolegu, loňského Mistra Světa Fernanda Alarzu. Třetí místo si po loňsku zopakoval Nor Kristian Blummenfelt. Tento závod opět potvrdil, že depo je čtvrtou disciplínou triatlonu! Alarza měl samotný běh nejrychlejší ze všech závodníků, běžel dokonce o 10 vteřin rychleji než Mola. Ale špatná pozice před příjezdem do depa a následně o 13vteřin pomalejší práce v depu ho odsunuly pouze do role pronásledovatele. Velkým úsilím se mu podařilo doběhnout Blummenfelta se Schoemanem z JAR (ten nakonec skončil 4.), dokonce utekl i jim a pokoušel se stíhat Molu, ale nejspíše správně odhadl své síly, vrátil se mezi dvojici pronásledovatelů a soustředil se na úspěšný finiš o druhé místo.

Mola si svým druhým vítězstvím v řadě upevnil stávající vedoucí pozici v seriálu MS. Mezi ženami došlo díky výsledkovému propadu Andrey Hewitt ke střídání na první pozici, kterou nyní drží Američanka Katie Zaferes.

Za zmínku a uznání stojí vystoupení Jonathana Brownleeho. Ten po nezaviněném pádu na kole, kdy spolu s dalšími několika závodníky upadli přes (novozélandského?) soupeře, který nedaleko před druhým depem narazil do bariéry podél trati, nejenže závod nevzdal, ale s poškozeným kolem na rameni doběhl do depa a vydal se na běžeckou část závodu, který dokončil na 42.místě.  O tom, že se i přes předem marný boj o body a kvalitní umítění "neflákal", svědčí velmi kvalitní běžecký výkon, při kterém se ještě před cílem dokázal zdravit s promoklými, ale vděčnými diváky, kteří jeho výkon a především přístup hlasitě ocenili.

O to více si nyní můžeme gratulovat, že s takovouto osobností jsme měli možnost se potkat osobně při loňském závodu EP v Karlových Varech. A budeme doufat, že podobné setkání se nám podaří i letos 3.září, kdy karlovarský závod zažije svou premiéru mezi závody Světového poháru.

Výsledky závodu: http://www.triathlon.org/results/result/2017_itu_world_triathlon_yokohama


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


                     


       O nás

Česka triatlonová asociace

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing