Junioři závodili ve slovinském Bledu.

25.06.2017 16:07

Ve Slovinském Bledu se v nádherném prostředí tamního jezera, obklopeného Alpskými vrcholky, konal závod EPJ na tratích supersprintu. Z českých závodníků byli přihlášeni a na závod odcestovali Martin Semerád, Jan Trutna, Eliška Zelená a Zuzana Pičmanová. Zdravotní komplikace a následná medikace před závodem nakonec znemožnila start Jana Trutny. Do průzračných vod se nejprve v 9hod ponořily dívky. Plavání vyšlo oběma našim dívkám, zejména pak Elišce, která vodu opouštěla na druhém místě s náskokem více jak 10s na třetí. Jak technicky, tak profilově náročná cyklistika pak ale pořádně zamíchala pořadím. Prosadily se zejména rakouské a italské závodnice. Ani naše holky se ale neztratily, Eliška slézala z kola na 7.místě, Zuzana pak dorazila ve skupince kolem 20.místa. O konečném umístění ale jako tradičně rozhodoval až běh. Eliška se druhou polovinou běhu spíše protrápila a propadla se na 15.místo, které je ale i tak hodnotným výsledkem. Zuzana naopak na běhu převedla běh na hranici svých možností a posouvala se dopředu. V konečném účtování to u ní znamenalo 16. místo. Naše holky se tak v cílové rovince seřadily pěkně za sebou a obě v první polovině startovního pole.

Do závodu chlapců nakonec nastoupil jen Martin Semerád. Jeho nejslabší disciplína je tradičně hned ta první, plavecká, kde často přichází o šanci na lepší výsledek. Kratší, 400m dlouhé plávání mu ale dávalo větší šance na udržení kontaktu s těmi nejlepšími. Po tvrdém souboji na startu plavání mu byl chorvatským soupeřem stržen čip, což mělo zásadní vliv na další průběh závodu. Po plavecké části Martin opouštěl vodu v kontaktu s hlavní skupinou. V depu jej však, pro mě nepochopitelně, zastavil rozhodčí a donutil jej si z vody vylovený čip znovu nasadít, čímž ale příšel o kontakt s čelem závodu a na kole velmi statečně bojoval v malé čtyřčlenné skupině, kde se snažíl minimalizovat ztráty. Jedním z nejrychlejších běhů dne se nakonec prosadil na kvalitní 12. místo. Po podrobném prostudování výsledků nás ale může mrzet, že pokud by nebyl zdržen nasazováním čipu v prvním depu, byl by součástí boje o bronzovou medaili. Na kdyby se nehraje, a přesto, že při pozávodní diskusi s hlavním rozhodčím bylo uznáno, že žádné pravidlo nutnost znovunasazení  ztraceného čipu neupravuje. Všichni jsme rozhodnutí rozhodčích přijali s pokorou a věříme že příště bude stát štěstí při nás.

Konkurence se zde sešla samozřejmě slabší než na nedávném ME, ale i tak byla poměrně kvalitní a výkony naších závodníku lze hodnotit pozitivně. I tento závod potvrdil, že na top výsledky na závodech nejvyšší úrovně zatím naším závodníkům chybí komplexní připravenost ve všech disciplínách. Proto věřím, že všichni budou pracovat zejména na svých slabinách, aby pokračoval trend mírně se zlepšujících výsledků.

Lukáš Vrobel, hlavní trenér juniorské kategorie


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


                     


       O nás

Česka triatlonová asociace

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2019, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing