TOKYO 2020 nabídne triatlonistům další sadu medailí!

10.06.2017 00:00

TOKYO 2020 nabídne triatlonistům další sadu medailí!

Po 20 letech od olympijské premiéry dojde na Olympijských hrách v Tokyu k rozšíření triatlonového programu o závod smíšených štafet. Dnes (9.června 2017) to oznámil Mezinárodní olympijský výbor.

Marisol Casado, prezidentka ITU a členka MOV byla tímto rozhodnutím velmi nadšena a prohlásila, že triatlonisté o zařazení této discilíny do programu OH usilovali již dlouho, a také, že tato forma závodu přinese do tohoto navýsost individuálního sportu týmového ducha.

Závodit se bude na tradičních distancích štafetových závodů, tedy 300m plavání, 8km cyklistiky a 2km běhu.

Zajímavostí je, že v souvislosti se zařazením této nové disciplíny do programu OH se zmiňuje i to, že výhodou (!) je skutečnost, že pro tuto disciplínu nebude nutné navyšovat počty sportovců na OH. Až budou k dispozici všechny relevantní dokumenty, bude nutné "rozklíčovat" tuto informaci, aby nenastala situace, kterou zažívala Martina Sáblíková před loňskou olympiádou v Riu!

A především by z toho vyplývalo to nejzásadnější - s jedním kvalifikantem, resp kvalifikantkou do olympijského závodu jednotlivců (viz Vendula Frintová v Riu) by ani tento nový závod českému triatlonu další šanci nenabídl!

Snahu MOV o propojení ženského a mužského prvku a zatraktivnění vybraných tradičních disciplín potvrzují i některé další nové disciplíny: smíšené atletické štafety na 4x400m, smíšené debly ve stolním tenisu a smíšené plavecké polohové štafety na 4x100m ...


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


                     


       O nás

Česka triatlonová asociace

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing