Třetí zastávku Českého poháru v Aquatlonu bude o bílé sobotě hostit Jablonec nad Nisou

13.04.2017 13:11

Třetí zastávku Českého poháru v Aquatlonu bude o bílé sobotě hostit  Jablonec nad Nisou

Na Bílou Sobotu 15. 4. 2017 pokračuje Český pohár v aquatlonu v Jablonci nad Nisou. Závod je po Českých Budějovicích a Karviné již třetí zastávkou Českého poháru v Aquatlonu. Přijďte fandit všem závodníkům, zatímco Vám na plotně bude chladnout velikonoční beránek.

Aquatlon spojující bazénové plavání s během je zajímavým zpestřením přípravy nejen pro triatlonisty ale i pro další sportovce. Pravidelnou účastnicí je i bronzová medailistka z ME a účastnice olympijských her v běhu na 1500 m Tereza Čapková. Loni jsem se plánovala zúčastnit, pak jsem bohužel onemocněla a další kola poháru už mi zasahovala do atletické přípravy. Letos je ale situace jiná, pracuji na plný úvazek a běžecky se připravuji na silnici a jako bývalý plavec jsem uvítala aquatlon jako super zpestření, nemám v tom nastavené žádné osobní rekordy a tak mě baví, že  se mohu zlepšovat, což už bylo na dráze poslední roky dost obtížné.

Tereza Čapková na trati MČR 2012 v běhu na 1500m, foto: Archív Terezy Čapkové

“Na aquatlonu mě baví obě části. Běžecká část je pro mě ideální i co do vzdálenosti. Plavání - to po těch letech bez plaveckého tréninku bolí, ale je tam ten větší prostor pro zlepšení. Líbí se mi jak je závod stále napínavý a každá vteřina hraje roli. Zatím mám za sebou aquatlon v Budějkách a Příbrami a nemůžu říct, který byl lepší, oba byli super, jen pro ten v Příbrami je velké plus, že je to doma.

Start ČP v Aquatlonu 2016, Jablonec nad Nisou, foto: Czechtriseries.cz

Nejen Tereza využije tento závod jako vrchol předsezónní přípravy. Jablonečtí pořádají tento závod již po osmé. Navíc se závod přesouvá po 3letech  zpět do areálu plaveckého bazénu, kde se konaly první ročníky. Pro závodníky všech věkových kategorií jsou zde připraveny trasy od 100, 200 a 400 metrů plavání a 1, 2 a 5 km běhu. „Běžecká část závodu bude divácky atraktivní, protože z jednoho místa lze vidět celou trať jako na dlani.“  Vítěze z početného startovního pole 196 závodníků se dle odhadu pořadatele dočkáme v cíli závodu kolem 14 hodiny. Kdo se nejlépe popere s travnatou tratí, plnou zatáček, a kopečků, se přijďte přesvědčit sami. „Věříme, že se stejně jako vloni dočkáme početné divácké kulisy a atraktivního sportovního klání“, dodává pořadatel jabloneckého závodu Tomáš Janata z místního TJ Bižuterie oddíl plavání a v žertu dodává: „počasí nás letos nemůže zaskočit, dle předpovědi budou podobně chladné a dešťové podmínky jako poslední roky, jsme holt v Jizerkách“.

Jana Jagerová

Česká triatlonová asociace


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


                     


       O nás

Česka triatlonová asociace

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing