Třetí zastávku Českého poháru v aquatlonu v Jablonci nad Nisou ovládli Čapková a Semerád.

18.04.2017 09:54

Na pětikilometrové trase běžecké části jabloneckého aquatlonu zářili Čapková i Semerád. Ačkoli oba byli po plavecké části až v druhé desítce, skvělými výkony v běžecké části se však probojovali na zlaté příčky dnešního závodu.

Vítězka dnešního závodu, Tereza Čapková byla z důvodu vynechání druhého závodu Českého poháru v Karviné v celkovém pořadí před dnešním závodem až  na 11. příčce , dnešním výkonem se však posune v hodnocení na vyšší příčky. Plavecká část pro mě osobně byla trochu očistec, jsem nachlazená a tak jsem byla ráda, že jsem to udýchala. Běžecká část pro mě, jako pro běžce, byla pohodová. Trať byla na travnatém zvlněném povrchu a byl to spíš takový kros. Pro lidi zvyklé na zpevněný povrch to musel být trochu záhul na kotníky.“ řekla po závodě Tereza. “Organizačně byl celý závod zmáklý na jedničku, žádné zbytečné prostoje” dodala.

Tereza Čapková v cíli běžecké části. foto: Czechtriseries.cz

Počasí bylo tentokrát v Jablonci nad Nisou k závodníkům přívětivé. “Letos nám počasí přálo, oproti loňskému roku vysvitlo I sluníčko” hodnotil pořadatel jabloneckého závodu Tomáš Janata z místního TJ Bižuterie oddíl plavání a v žertu dodal: „Naštěstí nesněžilo.

Hezké počasí a atmosféra přilákala do areálu jabloneckého bazénu mnoho diváků. Přátelskou diváckou kulisu si pochvalovali nejen organizátoři závodu ale i samotní závodníci.

O celkových vítězích závodu se rozhodovalo až v běžecké části. „V areálu jabloneckého bazénu jsme závodníkům připravili travnatou krosovou trať plnou kopečků a zatáček. Věříme, že i toto bylo  divácky atraktivní.“ popisuje trať T. Janata.

Martin Semerád protíná cílovou pásku v celkovém čase 00:19:55,  foto: Czechtriseries.cz

Český pohár v aquatlonu pokračuje již příští týden 22. 4. 2017 v Praze, kde se koná Mistrovsví České republiky v aquatlonu. Na tento závod jste všichni srdečně zváni.

Následuje:

Předzávodní tisková zpráva k MČR v aquatlonu pořádaného v Praze 11 v distribuci od 20. 4. 2017 od 16:00.