VENDULA FRINTOVÁ MÁ BRONZ!

24.06.2017 15:04

VENDULA FRINTOVÁ MÁ BRONZ!

Skvělého výsledku dosáhla na Mistrovství Evropy ve SPRINTU Vendula Frintová. Po čtvrtém místě z minulého týdne, kdy v rakouském Kitzbühelu proběhlo ME na standardních tratích OH triatlonu, vybojovala tentokrát v německém Düsseldorfu bronzovou medaili! 

Vendula slušně zaplavala, navíc jí vyhovoval poměrně dlouhý přeběh z vody do prvního depa, takže cyklistiku absolvovala v první velké skupině. Celou dobu se velmi takticky pohybovala na čele cyklistického pelotonu, což bylo na této technické trati velmi důležité. Do běžecké části vybíhala z depa jako druhá za holanďankou Rachel Klamer.

Až do předposledního kilometru závodu tvořilo čelo závodu zhruba 10 závodnic, které chtěly bojovat o medaile.  Potom se ale odtrhla čtyřčlenná skupinka, ve které nechyběla ani naše Vendula Frintová. Finiš závodu byl technicky hodně náročný, před cílem čekaly dvě ostré pravoúhlé zatáčky. Zde se rozhodlo o pořadí medailistek. V úzkém běžeckém koridoru bohužel došlo ke kontaktu naší reprezentantky s jedním z diváků, který se nakláněl přes bariéru. Vendulu to lehce rozhodilo z tempa a rytmu, což ji možná stálo lepší umístění. S medailí ale byla i tak velmi spokojená. Ve stejném čase skončila druhá Švýcarka Jolanda Annen, obě předčila jen Laura Lindemann, teprve jedenadvacetiletá německá závodnice.

„Nechtěla jsem znovu brát „Černého Petra“, kvůli tomu jsem do Düsseldorfu nepřijela!“ narážela s nadsázkou Vendula na svá obvyklá čtvrtá místa na posledních třech evropských šampionátech. „Plavání se mi celkem povedlo, navíc nejlepší plavkyně neměly na kole podobnou sílu, jako britské duo před týdnem. V cyklistické části jsem chtěla být vzhledem k technické trati v popředí pelotonu, což také vyšlo … běželo se mi také dobře. Jen mne mrzí kontakt s divákem kousek před cílem. Na vítěznou Němku by to nejspíš nestačilo, ale druhé místo bylo na dosah...! Ale za medaili jsem každopádně ráda! Nyní se k další vysokohorské přípravě přesouvám do Španělska, dalším závodem je WTS v Hamburku.“

Druhá česká reprezentantka Petra Kuříková se také po plavání pohybovala v první cyklistické skupině, ale spíše na zadních pozicích pelotonu. O něco málo přes minutu horší běžecký čas pak znamenal celkové 14.místo, stejné, jako obsadila před týdnem v Kitzbühelu.

Odpolední závod mužů znamenal dokonalé „Déjà vu“ pro portugalské závodníky se stejným křestním jménem! Zvítězil Joao Pereira, třetí místo obsadil Joao Silva. Oba tímto zopakovali svůj výsledek z minulého týdne. Mezi ně se, stejně jako minulý týden, opět vklínil pouze francouzský závodník, tentokrát jím byl Pierre Le Corre.

Český tým měl na startu čtyři muže. Nejlepším v cíli byl František Linduška, který dokončil na 25.místě. 33.skončil Ondřej Olšar, Jakub Powada byl 40. Závod nepříjemně ovlivnil střet několika závodníků s policejním motocyklem, který se nebezpečně pohyboval v cyklistickém pelotonu. Jeho obětí se stal i Přemysl Švarc, který i přes tuto peripetii závod dokončil na 49.místě.

„Pojetí závodění i taktickou vyspělost Venduly hodnotím velmi vysoko a medaili jí moc přeji! Ukázalo se, jak je na podobných technických tratích důležité vybojovat si místo v čele cyklistického pelotonu. Z našich reprezentantů se to dařilo právě jen Vendule Frintové. Ostatní naši závodníci jezdili spíše na zadních pozicích, což je ve výsledku stálo spoustu sil, které potom chyběly na běžeckém úseku. Je velká škoda Přemkova pádu! Naštěstí se to ale obešlo bez vážnějších následků!“, uvedl k vystoupení našich reprezentantů trenér Jan Řehula.


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


                     


       O nás

Česka triatlonová asociace

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing