Vendula Frintová uzavřela sezónu vítězně

08.10.2017 20:09

Vendula Frintová uzavřela sezónu vítězně

Fantastickou formu má v závěru triatlonové sezony reprezentantka Vendula Frintová. Před dvěma týdny ovládla závod světového poháru ve španělské Huelvě a nyní ve stejné zemi triumfovala znovu. Prví místo si veze z Melilla ETU European Cupu, finálového závodu evropského poháru.

Závod ve španělské Melille na olympijské distanci se pro Vendulu Frintovou vyvíjel slibně již od první disciplíny. Po plavání se dostala do vedoucí skupiny, v níž absolvovala většinu cyklistické části. V posledním okruhu ovšem přišel dramatický zvrat.

„Na začátku cyklistické části nás bylo ve vedoucí skupině asi patnáct, pak ale přišly nějaké pády a zůstalo nás asi deset,“ popisovala Frintová po závodě moment, který ji mohl stát vítězství. „Jeli jsme po cestě, která byla rozdělená kužely na dvě části – po jedné straně se jelo tam a po druhé zpátky. Trošku jsem se tam nevešla, najela jsem do jednoho z kuželů a spadla jsem. Těžko říct, kdo to vlastně zavinil – holčina přede mnou mě sice trochu vytlačila, ale podle mě za to ani ona nemohla. Pak jsem musela nahazovat řetěz a ztratila jsem zhruba třicet vteřin.“

Rozhodl až závěrečný běh

Pak odstartovalo úžasné běžecké představení. To vyvrcholilo asi kilometr před cílem, kdy česká reprezentantka doběhla dosud vedoucí Belgičanku Clairesovou a od této chvíle už to byl jen její závod. Před Clairesovou se nakonec v závěru dostala ještě Ruska Abrosimovová.

„Za vítězství jsem moc ráda. Byl to můj poslední závod v letošní sezoně, kterou můžu jako celek hodnotit kladně. Hlavně její závěr se mi povedl,“ uzavřela spokojená vítězka, která se v pořadí ETU Evropského poháru zařadila na konečné druhé místo. Zlato patří Rusce Abrosimovové – ta měla již před finále díky většímu počtu započítaných závodů tak velký náskok, že bylo o jejím vítězství rozhodnuto předem.

Výsledky

Ženy: 1. Vendula Frintová (CZE) 2:05:01, 2. Anastasia Abrosimovová (RUS) 02:05:09, 3. Claire Mechelová (BEL) 02:05:14

Muži: 1. Jelle Geens (BEL) 01:51:16, 2. Raphael Montoya (FRA) 01:51:29, 3. Uxio Abuin Ares (ESP) 01:51:46

Jana Čelůstky ve stejný den startoval v závodě SP v americké Sarasotě. na sprinterských tratích dokončil na 18.místě. O vyrovnanosti závodního pole svědčí necelá minuta, kterou zaostal za vítězem závodu Rodrigem Gonzalezem z Mexika.

V závodě Afrického poháru, který se konal také v neděli na ostrově Mauritius skončil náš jediný zástupce Ondřej Olšar na 6.místě.

Ze závodu krátce referuje trenér Lukáš Vrobel: "Plavání probíhalo v nádherném prostředí mauricijského pobřeží s průzračnou vodou a úžasnou podvodní kulisou ,, jako z akvaria,,. Startovalo se náběhem z pláže, který Ondra zvládl nejlépe ze všech závodníků a chvíli pracoval na čele. Plavalo se ve dvou okruzich po 750m s výběhem z vody, Ondra se bezpečně zaparkoval v čelní šestičlenné skupince, která bok po boku dorazila do prvního depa. Precizní prací v depu si Ondra vybudoval mírný náskok a na cyklistiku tak vyrážel z první pozice. Cyklistická část se odehrávala na pěti 8km okruzích se zvlněným profilem bez vyšši technické náročnosti. První okruh se pokusilo duo Olšar a pozdější vítěz Schomburg o únik, ale ve větrných podmínkách se nechali po prvním okruhu dojet, přičemž Ondra byl tím aktivnějším závodníkem. Pokusil se pak ještě jednou odjet sólo jízdou, ale ani to nakonec neslavilo uspech a do druhého depa dorazila opět celá čelní šestičlenná skupina pohromadě. Druhé depo měl náš závodník opět nejrychlejší a do běhu vybíhal bok po boku se Schomburgem. Zdařilý průběh závodu ale způsobil určitou Ondrovu přemotivovanost, což mělo za následek přepálený start běhu. To spolu s aktivní cyklistikou a značným vedrem znamenalo velikou ztaru sil, která se projevila postupným propadem výkonu v bězecké části. V konečném zúčtování to znamenalo konečné slušné 6.místo a první zdařilý zisk bodů do ITU point listu."


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


                     


       O nás

Česka triatlonová asociace

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing