Vrholem aquatlonové sezóny a zároveň poslední zastávkou Českého poháru je Mistrovství ČR v Aquatlonu konané tuto sobotu v Praze.

21.04.2017 07:42

Vrholem aquatlonové sezóny a zároveň poslední zastávkou Českého poháru je Mistrovství ČR v Aquatlonu konané tuto sobotu v Praze.

Čtvrtou a poslední zastávkou Českého poháru v aquatlonu  bude Mistrovství České republiky konané v Praze. Organizátoři hlásí rekordní účast. Rozhodovat se bude nejen o mistru České republiky ale i o celkovém vítězi Českého poháru.

Mistrovství České republiky v Aquatlonu se po třech letech vrací na území Hlavního města Prahy. Závod konaný v sobotu 22. 4. 2017 je vrcholným závodem celé série Českého poháru. Bude se zde rozhodovat nejen o mistru republiky ale i o celkovém vítězi Českého poháru v aquatlonu. Organizátoři závodu hlásí rekordní účast na závodu Českého poháru v historii aquatlonu v České republice.  „Nejprve jsme nastavili limit přihlášených závodníku na 200. Pro vysoký zájem jsme kapacitu navýšili o dalších 100 na celkový počet 300 závodníků. Kapacita závodu je naplněná a další přihlášky již nepřijímáme.“  řekl hlavní organizátor závodu Karel Hájek z Prague Triathlon Team z.s . “Jsem mile překvapen, jak velký zájem o závod je. V příštím roce budeme přemýšlet o dalším navýšení kapacity závodu.” dodal.

Plavecká část aquatlonu, ilustrační foto: triatlony.com

Pro závodníky jsou na Praze 11 připraveny plavecké trasy od 100 do 400 m ve 25metrovém bazénu a běžecké tratě v délce od 1100 m do 5200 m v přilehlém parku. Startovat se bude Gundersenovou metodou, kdy závodníci do běžecké části startují běžci dle časů dosažených při rozplavbách. „Budeme startovat Gundersenovou metodou. Je to divácky atraktivnější než hromadný start, protože vítězí ten závodník, který protne cílovou pásku jako první.“ vysvětluje Karel Hájek.

Běžecká část závodu vedoucí parkem, foto: archiv Czechtriseries.cz

 Hájek dodává „Věřím, že nám letošní aprílové počasí bude alespoň trochu přát. Běžecká část závodu vede po zpevněných cestách v nedalekém parku, kde  obzvlášť v  tomto ročním období všechno pěkně kvete. Věřím, že je to pro závodníky příjemnější prostředí než běhání na atletickém oválu.“

Kdo se stane mistrem České republiky a kdo vybojuje celkové vítězství v Českém poháru se přijďte přesvědčit sami tuto sobotu  do Sportovního areálu Jedenáctka vodní svět.

Jana Jagerová


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


                     


       O nás

Česka triatlonová asociace

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing