Mládežnické naděje měly sraz v Nymburce

02.05.2017 11:08

DOROST

O právě uplynulém prodlouženém víkendu se sportovci dorosteneckého SCM zařazení ve skupině C zúčastnili svého druhého kontrolního srazu ve Sportovním centru Nymburk. Program byl jako obvykle u této skupiny zaměřen na otestování jejich výkonnosti po domácí přípravě a práci na běžecké a plavecké  technice.

Testovací baterie byla tentokráte malinko „ochuzena“ o plaveckou čtyřstovku volný způsob, jelikož limit na této trati si většina plnila na závodě ze série Českého poháru v Aquatlonu. Testována tak byla pouze všeobecná příprava  a běh na 3km.  Výsledky z daného testování jsou porovnávány s platnou tabulkou výkonnostních limitů SCM.

Mimo testovací jednotky pracovali sportovci na plavecké a běžecké technice a to pod vedením již osvědčených specialistů pro tuto skupinu (běh: Helena Fuchsová, plavání: Michal Beránek). Mimo tyto externí trenéry byli na kempu přítomni mimořádně i dva  studenti FTVS specializace trenérství  – Lukáš Červenka a Vít Veselý, kteří si zde plnili svoji odbornou trenérskou praxi při studiu.

Martin Hotový, hlavní trenér dorostenecké kategorie

ŽÁCI

Poslední kondiční a testovací žákovský VT proběhl o víkendu 28.4 – 30. 4. 2017 v Nymburce. Zúčastnilo se ho celkem osm žáků a pět žákyň. Pod vedením osvědčených specialistů (plavání Michal Beránek, kondice a běžecká technika Jana Kolčiterová) byly dále rozvíjeny jejich technické dovednosti. Na tento VT byli pozváni i další mladí nadějní triatlonisté, kteří v nastávající závodní sezóně určitě budou prohánět své starší a zkušenější kolegy. Pro první, ještě předzávodní porovnání všichni absolvovali pravidelnou baterii kondičních testů a běžecký test na 3 km. Z bazénu budou mít opět všichni natočené video jejich plavecké techniky, které dostanou zároveň s popisem případných nedostatků včetně návodu ke zlepšování techniky. Závodníci i jejich trenéři tak mohou čerpat poznatky k dalšímu výkonnostnímu posunu, který závodníci mohou zúročit již na prvním závodu Českého poháru, který proběhne 11. 6. 2017 v Příbrami. Pro žáky to bude zároveň nominační závod na vrchol žákovské sezóny, a to ZON. Tento závod bude letos v maďarském Fadd - Dombori v termínu 13. – 16. 7. 2017.