Zvyšte si trenérskou kvalifikaci

22.09.2017 10:38

Zvyšte si trenérskou kvalifikaci

Zvyšte si trenérskou kvalifikaci.

Česká triatlonová asociace si uvědomuje důležitost vzdělání a získání pedagogických, metodických a praktických znalostí, nutných pro výkon práce trenéra mládeže. Toto vychází i z požadavku MŠMT na kvalifikační předpoklady trenérů Sportovních center a středisek, kdy u smluvních trenérů je požadována nejméně II. trenérská třída.

Na téma vzdělávání v triatlonu se poměrně jasně vyjádřil trenér brněnského EKOL teamu a jednoho z nejúspěšnějších Sportovních center mládeže, Laďa Dvořák.

„Když po nějaké době zjistíte, že vás práce trenéra baví, uspokojuje a naplňuje, nebo dokonce že máte s některými svými svěřenci úspěchy, zvyšte si kvalifikaci alespoň na dvojku. Ani profi licence sice nezaručí úspěšnou trenérskou kariéru, může k ní ale výrazně pomoci. Během studia na triatlonovou dvojku jsem i já osobně oproti držitelům nižších licencí rozšířil své vědomosti a načerpal řadu užitečných znalostí.“ dodává úspěšný triatlonista a trenér.

Nesmíme zapomínat ani na stávající držitele trenérských licencí s připomenutím, že jejich platnost je limitovaná a proto ČTA připravuje v podzimních termínech doškolovací semináře se zaměřením na praktickou část tréninku dětí a mládeže.

Na závěr důležité informace pro všechny, které předcházející řádky zaujaly a kteří se chtějí zapojit do vzdělávacího programu ČTA (v případě center mládeže a středisek je to takřka povinnost):

Podzimní základní kurz pro trenéry III. třídy začíná 7. 10. 2017. Kurz trenéra II. Třídy proběhne v termínu 20. 10. 2017. Podrobnosti, včetně registrace naleznete na:  http://czechtriseries.cz/event/list


Partneři

    

                         Partneři     

                       


           


                     


       O nás

Česka triatlonová asociace

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem
           

Nahoru ↑

© 2020, Česká triatlonová asociace – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing